Učení slovíček

Nejlepší metoda na zapamatování

Každý nový výraz si musíš včas zopakovat - před tím, než jej zapomeneš. Sám bys byl jen těžko schopen si všechno třídit na hromádky kartiček a udržovat přehled o tom, kdy jsi naposledy který výraz zopakoval. Představ si, že jich budeš mít několik tisíc!

Proto všem doporučuji chytrou aplikaci, kterou jsem bohužel nenapsal já, ale je zdarma. Postará se o to, aby ti každou kartičku nabídla k opakování v přesně daný čas. Navíc si snadno můžeš přidávat i vlastní slovíčka.

Na učení ti bude stačit 15 minut denně k zajištění stabilního pokroku. Této metodě neodolá ani ta nejzapomnětlivější paměť. True story. Doporučuji učit se každý den, protože pak strávíš učením kumulativně nejméně času.

1.

Nainstaluj si aplikaci

ZDARMA
2.

Stáhni slovíčka

Každá lekce má svůj vlastní balíček. Učit se budeš postupně.

3.

Otevři stažený soubor

Potvrď import kartiček do tvé aplikace.

Studuj!

1.

Zvol balíček

Klepnutím na "Anglidsky" se spustí učení.

2.

Červené tlačítko

Pokud překlad neznám, stisknu červené tlačítko a výraz mi aplikace brzy nabídne znovu.

3.

Zelené/Modré tlačítko

Pokud znám překlad, tak klepnu na modré nebo zelené a kartička se mi příště ukáže podle algoritmu zapomínání.

4.

Hotovo!

Aplikace na každý den uvolní dávku 20 nových karet a max 100 k opakování. Pokud projdu vše, pak můžu pokračovat za 24 hodin.

Sleduj svůj pokrok

Aplikace umožňuje sledovat statistiky učení. Můžeš se podívat na poslední měsíc učení anebo i celý rok. Díky grafům uvidíš, jak často na slovní zásobě pracuješ. Vidíš taky kolik kartiček ti zbývá a kolik již máš uložených ve své dlouhodobé paměti. Budeš mít o svém učení dokonalý přehled.

Videonávod pro Android

Videonávod pro Windows

Pro iPhone aplikace stojí $25 - lze to obejít tak, že nainstalujete Anki na svůj PC/MAC a pak synchronizujete s účtem, který si vytvoříte na ankiweb.net. Pak se můžete učit z internetového prohlížeče na iPhone zadarmo.
Balíčky z anglidsky na iPhone (pokud máte aplikaci) stahujte v prohlížeči Chrome (Safari je nepoznává).


Investovat do angličtiny se vyplatí!

Celý kurz 1499
  • TEĎ NEBO NIKDY
Koupit