Kdo tě naučí anglicky?


Já :) Rok jsem studoval na univerzitě v USA, pracoval jsem půl roku v Kanadě, procestoval Havajské ostrovy, Fidži a Austrálii. Před příjezdem do Nebrasky v USA jsem si myslel, že umím skvěle anglicky - když si mě vybrali a dostal jsem stipendium. Ale pak jsem pochopil, kolik se toho ještě musím naučit.

Lektor angličtiny
Wyoming, USA

Jedna z prvních otázek spolužáků nebo nových amerických kamarádů vždy byla: "Oh, where're you from?" Tuhle otázku jsem nesnášel. Byla pro mě signálem, že mi to někde ujelo. A ujíždělo to pořád. Snažil jsem se všemožně o to, aby nepoznali, že jsem cizinec. Poslouchal jsem, co říkají ostatní a opakoval to. Chtěl jsem znít jako Američan. Trvalo mi to půl roku denního naslouchání a opakování, než se mi občas podařilo někoho oblafnout.

Lektor angličtiny
Sydney, Australia

Angličtinu jsem učil už před tím, než jsem odcestoval. Po návratu domů už moje lekce vypadaly jinak. Vyučoval jsem to, co jsem odposlechl tam. Učil jsem hovorové fráze, věci, které se běžně používají. To se jazykovce nelíbilo, ale mým studentům ano. Tak jsem se trhl a začal učit sám na sebe. Od té doby v tom pokračuji a stále se snažím zlepšovat svou výuku. Nevěřím názoru, že některým lidem angličtina nejde. Myslím si, že prostě jen neměli štěstí na dobrého učitele.

Lektor angličtiny
Colorado, USA

Angličtina je snad to nejužitečnější, co se člověk dnes může naučit. Hodně lidí se nějak domluví, ale málokdo opravdu rozumí rodilým mluvčím a málokdo časem zní jako rodilý mluvčí. Dělám tento web, abych předával všechny své znalosti co nejvíce lidem. Díky mé posedlosti "zapadnout" jsem se naučil to, co v učebnicích budete hledat jen těžko. Zpracovávám tyto mé zkušenosti do videí a chytrých kartiček, protože díky mým studentům vím, že tento systém funguje. Na nové studenty nemám už prostor, takže jsem začal s natáčením videí.

Lektor angličtiny
Nelson, Canada

S angličtinou se ve světě neztratíte. Hodí se pro každé povolání, při cestování, získávání informací, poznávání nových přátel... Nemusíte být tak šílení jako já a snažit se o dokonalost. Ta je stejně nedosažitelná. Stačí, když vstřebáte alespoň část z toho, co a jak učím a hned se vám bude mluvit snadněji.

Lektor angličtiny
Hawaii, USA

Naučte se učit anglicky! Tak nějak lidsky :-)

Lukáš Mitacz, Brno

info@anglidsky.cz