Lektor angličtiny

Tvůj učitel angličtiny

Jedna z prvních otázek mých spolužáků nebo nových amerických kamarádů na UNL univerzitě v Nebrasce vždy byla: "Oh, where're you from?" Tuhle otázku jsem nesnášel. Byla pro mě signálem, že mi to někde ujelo. A ujíždělo to pořád. Snažil jsem se všemožně o to, aby nepoznali, že jsem cizinec. Poslouchal jsem, co říkají ostatní a opakoval to. Chtěl jsem znít jako Američan. Teprve po půl roce denního naslouchání a opakování se mi občas podařilo někoho oblafnout.

Angličtinu jsem učil už před tím, než jsem odcestoval. Po návratu domů už moje lekce vypadaly jinak. Vyučoval jsem to, co jsem odposlechl tam. Učil jsem hovorové fráze, věci, které se běžně používají. To se jazykovce nelíbilo, ale mým studentům ano. Tak jsem se trhl a začal učit sám na sebe. Od té doby v tom pokračuji a stále se snažím zlepšovat svou výuku. Nevěřím názoru, že některým lidem angličtina nejde. Myslím si, že prostě jen neměli štěstí na dobrého učitele.

Angličtina je snad to nejužitečnější, co se člověk dnes může naučit. Hodně lidí se nějak domluví, ale málokdo opravdu rozumí rodilým mluvčím a málokdo časem zní jako rodilý mluvčí. Dělám tento web, abych předával všechny své znalosti co nejvíce lidem. Díky mé posedlosti "zapadnout" jsem se naučil to, co v učebnicích budete hledat jen těžko. Zpracovávám tyto mé zkušenosti do videí a chytrých kartiček, protože díky mým studentům vím, že tento systém funguje. Na nové studenty nemám už prostor, takže jsem začal s natáčením videí.

S angličtinou se ve světě neztratíte. Hodí se pro každé povolání, při cestování, získávání informací, poznávání nových přátel... Nemusíte být tak šílení jako já a snažit se o dokonalost. Ta je stejně nedosažitelná. Stačí, když vstřebáte alespoň část z toho, co a jak učím a hned se vám bude mluvit snadněji.

Naučte se učit anglicky! Tak nějak lidsky :-)

Pokud by byl zájem o soukromé lekce se mnou, tak se lze ozvat na email. Sice mám plno, ale někdy se může stát, že se něco uvolní.

Zde si můžete přečíst rozhovor se mnou pro magazín Luxus.